Bezpłatny dostęp do czytelni IBUK LIBRA dla naszych czytelników
01.10.2015 Łukasz Walczyk 1449

Szukasz książki, a nie ma jej na półce ?

Potrzebujesz czytelni czynnej całą dobę?

Chcesz czytać książki z dowolnego miejsca?

ZAPYTAJ W SWOJEJ BIBLIOTECE O DOSTĘP DO IBUK LIBRA

Rozszerzając naszą ofertę skierowaną do czytelników oferujemy dostęp  do 1248  tytułów w czytelni IBUK LIBRA. Zapraszamy do placówek bibliotecznych miasta i gminy po odbiór kodów niezbędnych do rejestracji i bezpłatnego korzystania z platformy. Naprawdę warto!

Księgozbiór wirtualnej czytelni stanowią elektroniczne publikacje specjalistyczne, naukowe, popularnonaukowe oraz beletrystyczne  wydane przez renomowane polskie oficyny.

Dowiedz się, jak dodać kod PIN
Pomoc systemu IBUK Libra

Jak korzystać z czytelni IBUK LIBRA?

W pierwszej kolejności rejestrujemy się na stronie www.libra.ibuk.pl podając adres e-mail i hasło.  Po założeniu konta czytelnik jest rozpoznawany przez system i może korzystać z zasobów i funkcjonalności, do których ma uprawnienia. Konto myIbuk  wymaga przeglądarki Google Chrome lub Mozilla Firefox. Założenia osobistego konta myIbuk, umożliwia użytkownikowi korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem takich jak: zaznacz tekst, wprowadź zakładki, notatki; stwórz wirtualna półkę z książkami, generuj bibliografię, korzystaj ze słownika i encyklopedii.

Dostęp do publikacji na stronie libra.ibuk.pl z sieci bibliotecznej PiMBP w Nakle n.Not.

Po wejściu na stronę domyślnie prezentowane są dostępne publikacje. Przy wykupionych przez bibliotekę pozycjach pojawia się ikonka książki („czytaj”). Po jej naciśnięciu treść otwiera się w nowym czytniku, dającym wiele możliwości pracy z tekstem. Klikając POMOC (prawy górny róg na stronie libra.ibuk.pl) można zobaczyć jak korzystać z IBUK LIBRA (dwa krótkie filmy).

Dostęp do publikacji  na stronie libra.ibuk.pl spoza sieci bibliotecznej

Czytelnicy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle nad Notecią mogą otrzymać osobiście od bibliotekarzy we wszystkich placówkach bibliotecznych miasta i gminy Nakło, kody aktywacyjne do zdalnego logowania i korzystać z oferty z komputerów domowych. Z kodów aktywacyjnych można również korzystać na terenie biblioteki.

godziny otwarciav4.jpg
co kiedy gdzieV2.jpg