Spotkanie autorskie z Jackiem Getnerem
21.11.2014 Łukasz Walczyk 1217

W czwartek, 20 listopada gościem Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nakle był Jacek Getner, pisarz, dramaturg, scenarzysta „Klanu”, „Daleko od noszy”, „Ale się kręci”, „Malanowski i partnerzy”. Pan Jacek współtworzył również scenariusz i dialogi fabularnej gry komputerowej „Wiedźmin 2” , jest autorem librett, słuchowisk radiowych i sztuk teatralnych. Na spotkanie do nakielskiej biblioteki przyjechał promować serię swoich książek opowiadających o przygodach rodzimego detektywa geniusza. Do tej pory ukazały się trzy z nich: „Pan Przypadek i Trzynastka”, „Pan Przypadek i celebryci ” oraz  „Pan Przypadek i korpoludki ”. Pozostała część spotkania upłynęła na rozmowie z naszym Gościem, który chętnie zdradzał tajemnice z serialowych kuchni, przy produkcji których jest lub był zaangażowany. Odpowiadał też na pytania dotyczące zarówno jego bohaterów, pomysłów i inspiracji, jak i tajników pracy w telewizji.