Czerwcowe spotkanie DKK w Trzeciewnicy
03.07.2019 Jolanta Dąbrowska 252

27 czerwca 2019 roku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Trzeciewnicy. Tym razem członkinie klubu dyskutowały o książce Diane Chamberlain pt „Skradzione małżeństwo”. To wielowątkowa zaskakująca powieść trzymająca w napięciu do końcowych stron, która wywarła duże wrażenie na uczestniczkach spotkania i wywołała ożywioną dyskusję. Panie stwierdziły, że czytało się ją z dużym zainteresowaniem. W książce została opisana prawdziwa historia jaka miała miejsce w małym miasteczku w południowym stanie USA w latach 40-tych ubiegłego wieku, gdy wybuchła epidemia polio. Diane Chamberlain połączyła wydarzenia autentyczne z fikcją literacką oraz ciekawie opisała perypetie bohaterów i ich sekrety oraz tajemnice. To powieść o miłości, skomplikowanych relacjach w rodzinie, przeżywaniu żałoby, o błędach, trudnych decyzjach, wyrzutach sumienia, a przede wszystkim o kłamstwach i sekretach.

Klubowiczki zwróciły także uwagę na rasizm panujący w latach 40-tych XX wieku w Stanach Zjednoczonych. Świetna lektura.

Następne spotkanie odbędzie się 5 września 2019 o godz. 15.30.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.