Przedwakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Ślesinie
01.07.2019 Jolanta Dąbrowska 282

W słoneczne wtorkowe popołudnie 25 czerwca 2019 r. odbyło się przedwakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Ślesinie. Panie dzieliły się wrażeniami po przeczytaniu książki Christiny Dalcher pt „Vox”.  To powieść, która przeraża wizją świata, gdy do władzy dojdą nieodpowiedni ludzie. Akcja toczy się w Stanach Zjednoczonych, gdzie zaczyna rządzić siła, która dąży do sprowadzenia kobiet do służalczej roli opiekunki domowego ogniska. Jej rolą jest rodzenie i opieka nad dziećmi, sprzątanie, gotowanie i robienie zakupów. Kobiety zostają pozbawione prawa głosu i mogą wypowiedzieć tylko sto słów dziennie. Paniom książka się podobała, chociaż wzbudzała różne emocje od współczucia po niemoc i złość. „Vox” to powieść, która szokuje, bulwersuje i wywołuje wewnętrzny sprzeciw, ale także daje dużo do myślenia.  Przesłaniem tej książki jest myśl Edmunda Burka: „Dla triumfu zła potrzeba jedynie, aby dobrzy ludzie nic nie robili”.

Następne spotkanie odbędzie się 10 września 2019 r. o godz. 15.30 i omawiana będzie książka
R. P. Evansa pt. „Hotel po jemiołą”.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.