„Malarka ptaków” w Potulicach
25.06.2019 Redaktor 309

We wtorek (18 czerwca)  odbyło się  przedwakacyjne spotkanie pań z Dyskusyjnego Klubu Książki w potulickiej bibliotece.  Panie dzieliły się wrażeniami po przeczytaniu książki Melissy Ashley pt.: „Malarka ptaków”.  Główna bohaterka – Elizabeth Gould, stała się buntowniczką XIX wieku. Wyprzedza swoje czasy łącząc wymogi życia artystycznego z rolami żony, kochanki, pomocnicy i matki. „Malarka ptaków” oddaje głos pasjonującej postaci będącej kimś znacznie więcej niż tylko kobietą  stojącą w cieniu mężczyzny. Nie jest to łatwa powieść  w czytaniu, jest dużo opisów, które  są momentami nużące ale niewątpliwie warte uwagi i klubowiczki polecają dotrwać w czytaniu do końca powieści. Wypowiedź Virginii  Woolf o Elizabeth Gould oddaje jej charakter: „…od wielu wieków kobiety służą mężczyznom za zwierciadła, posiadające tę magiczną i bardzo użyteczną moc, że odbijają postać męską w co najmniej dwukrotnym powiększeniu…”

Następne spotkanie odbędzie się 17 września o godz. 15.30 i zapraszamy na opinię książki Krystyny Mirek „Słodkie życie”.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu    Dyskusyjne Kluby Książki.