Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
„Tydzień Bibliotek” w Trzeciewnicy i Ślesinie
20.05.2019 Redaktor 482
grafika

Od 8 do 15 maja 2019 w bibliotekach w Trzeciewnicy i Ślesinie świętowaliśmy Tydzień Bibliotek. To program, którego celem jest promocja czytelnictwa i bibliotek, podniesienie autorytetu zawodu bibliotekarza oraz zainteresowanie książką jak największej liczby społeczeństwa.  Była to już XVI edycja, której hasło brzmiało #BIBLIOTEKA.  W filiach odbywały się zajęcia z uczniami z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Trzeciewnicy i dziećmi z przedszkola w Ślesinie.

 

W środę 8 maja bibliotekę w Ślesinie odwiedziły  „Jeżyki” i „Słoneczka”.  Dzieci om zaprezentowany został teatrzyk obrazkowy Kamishibai. To tradycyjna  japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach., które wsuwane są do małej,, drewnianej i częściowo otwartej skrzynki, pełniącej rolę sceny – ekranu. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały i obejrzały bajek „O Panach Palcach” i „ Groszku”., przy których świetnie się bawiły.  We wtorkowe przedpołudnie grupa „Jeżyków’ uczestniczyła także w zajęciach literackich pt „Dzień zabaw z literaturą’.  Podczas  tego spotkania dzieci wykazały się znajomością tytułów bajek oraz ich treścią a były to: zagadki słowne i obrazkowe, dopasowywanie rekwizytów do znanych i lubianych bajek , układanie puzzli oraz zabawa z bajkową kostką.  „Książka moim przyjacielem” to temat zajęć w bibliotece ze „Skrzatami’.  Głównym celem spotkania było budzenie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i utrwalanie pojęć związanych z biblioteką oraz zwrócenie uwagi na konieczność szanowania książek.  720 lat temu Nakłu nad Notecią nadano prawa miejskie i taki też był temat spotkania w bibliotece w Trzeciewnicy z uczniami klasy VII . Młodzież korzystając z wydawnictw książkowych dotyczących Nakła nad Notecią i Internetu poszukiwali informacji  o Towarzystwie Przyjaciół Nakła, miastach partnerskich, symbolach grodu nad Notecią i in. To spotkanie poszerzyło wiedzę uczniów na temat  stolicy powiatu.  O symbolach narodowych rozmawiano podczas zajęć w bibliotece, w których uczestniczyli uczniowie z klasy pierwszej i drugiej NSP.

 

Z pewnością był to czas dobrze wykorzystany. Wszystkie wydarzenia skupiały się wokół książek i miłośników czytania, a przede wszystkim biblioteki.

 


Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg