Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
Noc w bibliotece 2019 - już za nami.
13.05.2019 Jolanta Dąbrowska 527
grafika

W ramach Tygodnia Bibliotek, trwającego od 8-15 maja 2019 r., Filia Dziecięca Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle nad Notecią zorganizowała w piątek, 10 maja Noc w Bibliotece.
Pierwszym punktem programu były podchody w terenie. Jednak ich scenariusz  musiał ulec w ostatniej chwili zmianie, gdyż pogoda ze słonecznej zmieniła się w deszczową. Kierunek poszukiwań określili sami uczestnicy - podzieleni na grupy wyznaczali miejsca umieszczania zadań, a następnie wszyscy wyruszyli do ich odnajdywania w pomieszczeniach biblioteki przy ul. Bartkowskiego 1 w Nakle. W tegorocznych podchodach przydała się znajomość bajek, gdyż na uczestników czekał pakiet zagadek i bajkowych łamigłówek oraz – tradycyjnie - zadania sprawnościowe. Następnie przyszedł czas na nieco poważniejszy temat. Dzieci wysłuchały porcji informacji  z ok. 720-lecia nadania praw miejskich Nakłu i wykonały w grupach projekty zakładki do książki. W kolejnym punkcie programu milusińscy wzięli udział w „Nocnym bibliotecznym bluesie” – układali teksty piosenek związane z biblioteką, a następnie prezentowali je w grupach do własnej ścieżki dźwiękowej. Po wokalnych występach przyszedł ponownie czas na popisy plastyczne, tym razem przy pomocy pędzli i farbek powstały piękne, barwne prace, ilustrujące bohaterów bajek. Dzieci dobrane w grupy losowały dla siebie temat za pomocą magicznej bajkowej kostki.  Zwieńczeniem wieczorno-nocnego spotkania był „Wąż niespodzianek” – zabawa, podczas której uczestnicy, posługując się kostką do gry, losowali dla siebie zagadkę literacką, bądź słodkość.

Impreza trwająca od godz. 18.00, zakończyła się po sześciu godzinach, i o 24.00  dzieci opuszczały bibliotekę zmęczone, ale  uśmiechnięte i spragnione kolejnej bibliotecznej przygody.

 

Dziękujemy serdecznie właścicielom Cukierni Tydda za słodki poczęstunek.

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z Nocy w Bibliotece

 

 


 

 

 

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg