Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
Biblioteka w Potulicach na obchodach 74. rocznicy wyzwolenia obozu „Potulice – Lebrechtsdorf”.
29.04.2019 Jolanta Dąbrowska 543
grafika

27 kwietnia 2019 r. odbyła się w Potulicach uroczystość z okazji wyzwolenia hitlerowskiego obozu „Potulice – Lebrechtsdorf”, święto patrona Zespołu Szkolno – Przedszkolnego „Dzieci Potulic”. Byli więźniowie hitlerowskiego obozu wraz z rodzinami dwa razy do roku zjeżdżają z różnych stron Polski, by dać świadectwo tego, co przeżyli. Obóz w Potulicach oswobodzony został w styczniu 1945 roku. Główne uroczystości rocznicowe organizowane są jednak zawsze w ostatnią sobotę kwietnia – Miesiąca Pamięci Narodowej.

Uroczystości rozpoczynają się w Sali hr. Anieli Potulickiej. Corocznie biblioteka w Potulicach włącza się w organizację obchodów. Rolą i zobowiązaniem biblioteki i bibliotekarza jest „kultywowanie pamięci o wydarzeniach, które nie mają prawa się powtórzyć. Nie tylko przez wzgląd na ofiary, wśród których były dzieci, ale także w trosce o obecne i przyszłe pokolenia, dla których wiedza o przeszłości musi stanowić memento”.

Tegoroczna 74. rocznica przypada także w 720 – lecie uzyskania przez Nakło nad Notecią praw miejskich.

 Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg