„Dasz radę” Ostatnia rozmowa z księdzem Janem Kaczkowskim tematem spotkania DKK w Paterku
26.04.2019 Redaktor 567

W czwartkowe popołudnie 25 kwietnia panie z klubu DKK w Paterku spotkały się by podyskutować na temat ostatnio przeczytanej książki. Tym razem była to trudna lektura, która dotyczyła wielu aspektów naszego życia i postrzegania otaczającego nas świata i ludzi przez pryzmat wiary i ludzkiego przemijania.

”Dasz radę„ to ostatnia rozmowa jaką przeprowadziła Joanna Podsadecka z księdzem Janem Kaczkowskim. Jest ona jednocześnie próbą odpowiedzi na liczne pytania, które zadawali czytelnicy. Ksiądz Jan Kaczkowski odpowiada na te pytania zarówno jako ksiądz, ale także jako człowiek zmagający się z nieuleczalną chorobą , świadom tego że czas, który mu pozostał to nieokreślona chwila, którą należy maksymalnie wykorzystać i w pełni przeżyć w zgodzie z samym sobą i wyznawaną wiarą. Większość zadawanych pytań jest bardzo trudna jednak ksiądz Kaczkowski  w jasny

i prosty sposób mówił, że „dasz radę”. Nie zawsze będzie łatwo, ale każdy problem można rozwiązać i starać się iść przez życie prostą drogą.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 23 maja 2019r. o godz. 16:00. Omawiać będziemy książkę pt. „Malarka ptaków”, której autorką jest Melissa Ashley.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.