„PRZYSTANEK BIBLIOTEKA”- „Żuczki” i „Mróweczki” z wizytą w Filii Dziecięcej
25.04.2019 Redaktor 142

W Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1 gościły wczoraj dzieci z Przedszkola Nr 2. Grupa 3 i 4 – latków uczestniczyła w zajęciach ph. „ Przystanek Biblioteka”. Miały one jak zawsze na celu promocję i upowszechnianie czytelnictwa wśród przyszłych potencjalnych czytelników. Już od lat Filia Dziecięca właśnie dla nich organizuje zajęcia związane z książką .

Tym razem „Żuczki” i „Mróweczki” przy słowach znanej im piosenki :

„Jedzie pociąg z daleka

na nikogo nie czeka ,

konduktorze łaskawy,

zawieź nas do BIBLIOTEKI”

wyruszyły w podróż, której celem był właśnie „Przystanek Biblioteka”. Poznały także przygody Myszki Precelki, która po raz pierwszy była z wizytą w bibliotece. Dzięki niej, dzieci dowiedziały się co to znaczy „Mól książkowy” i jak należy dbać o książki i je szanować. Precelka przekazała również dzieciom jedną ważną rzecz; że wizyty w bibliotece, to wspaniały czas, aby spotkać się z książką „ mieszkanką biblioteki”. To również czas, gdzie nie ma miejsca na nudę. Żuczki i Mróweczki wiele zapamiętały z zajęć, chętnie odpowiadały na pytania: co to jest biblioteka ? , kto w niej mieszka ?, kogo nazywamy „molem książkowym”? Największą jednak atrakcją, jak zawsze na takich spotkaniach były oczywiście książeczki z bibliotecznej półeczki. W ramach akcji „Zaopiekuj się książką” opiekunowie dzieci wypożyczyli kilka książek do przedszkolnej biblioteczki aby poczytać dzieciom.

Spotkanie zakończyło się wspólnym czytaniem, słodkim poczęstunkiem no i oczywiście obietnicą następnych wizyt w bibliotece.

Dzieci przekonały się, że biblioteka to miejsce przyjazne dla wszystkich.