Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
Wielowątkowa powieść na DKK w Ślesinie
25.04.2019 Redaktor 543
grafika

W Światowy Dzień Książki  i Praw Autorskich (23 kwietnia) w bibliotece w Ślesinie odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem  omawiano  książkę Diane Chamberlain pt „Skradzione małżeństwo”.  Autorka jest amerykańską powieściopisarką, która przez lata swojej literackiej działalności zdobyła wiernych i oddanych czytelników.  Jej bestsellerowe powieści zostały przetłumaczone na kilkanaście języków oraz były nominowane do nagrody „Goodreads Choice Awards” w kategorii najlepsza powieść historyczna i najlepsza literatura piękna. Najbardziej znane książki D. Chamberlain to m.in. „Dobry ojciec”, „Jak gdybyś tańczyła”, „Chcę Cię usłyszeć”.

Omawiana książka bardzo się podobała i wywołała duże wrażenie na uczestniczkach spotkania. Dla większości Pań była to pierwsza przeczytana powieść Diane Chamberlain, ale z pewnością nie ostatnia.  Akcja „Skradzionego małżeństwa”  rozgrywa się w 1944 r. w Stanach Zjednoczonych, a główna bohaterka Tess  jest przykładem na to, ze nawet jedna pochopnie podjęta decyzja, ma decydujący wpływ dalsze życie. Autorka wspaniale opisała stosunki społeczne panujące w latach 40 ubiegłego wieku  w południowych stanach USA. Historia ta wywołała wśród uczestniczek spotkania ożywioną dyskusję na temat rasizmu, podziałów klasowych oraz szczepień. To książka, którą warto przeczytać.

 

Następne spotkanie odbędzie się 28 maja 2019 r. o godz. 15.30 i omawiana będzie książka „Vox”

 

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

               

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg