Wybitny reportaż Cezarego Łazarewicza „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka.”
23.04.2019 Redaktor 418

Na kwietniowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w nakielskiej bibliotece omawiano książkę „Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka” autorstwa Cezarego Łazarewicza.

Cezary Łazarewicz szczegółowo opisuje historię maturzysty Grzegorza Przemyka – od zatrzymania na placu Zamkowym po wydarzenia, które doprowadziły do jego śmierci w skutek pobicia przez milicję. Autor opowiada o kłamstwie, cynizmie władz komunistycznych, sztuce niszczenia ludzi i okrucieństwie bez poczucia winy.

Książka nie jest łatwa i z pewnością nie miała taka być. To przerażający i zarazem głęboko poruszający reportaż, który w 2017 r. nagrodzony został Nagrodą Literacką „Nike”.

Na następne spotkanie zapraszamy 15 maja o godz. 15:30.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki