Spotkanie z samochodzikiem Frankiem w bibliotece w Trzeciewnicy
09.04.2019 Redaktor 222

W ramach akcji społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom” dnia 4 kwietnia 2019 roku bibliotekę w Trzeciewnicy odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego Niepublicznej Szkoły Podstawowej.

W czasie spotkania przedszkolaki wysłuchały historyjki „Moja książka”, której bohaterem jest sympatyczny czerwony samochodzik. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się , o czym Franek napisał książkę i poznali historię powstania książki od autora do czytelnika. Dowiedzieli się również, co robi wydawca, ilustrator i drukarz oraz gdzie już wydaną książkę można kupić lub wypożyczyć. W serii książek o samochodziku Franku, oprócz historyjki do czytania, znajdują się również zagadki, łamigłówki i quizy, które dzieci chętnie rozwiązywały. Poznana bajeczka była również okazją do utrwalenia nazw kolorów.