„Tęczowe chmurki” odwiedziły bibliotekę
09.04.2019 Redaktor 195

Dnia 4 kwietnia 2019 roku niecodziennymi gośćmi nakielskiej biblioteki przy ul. Dąbrowskiego 20 była grupa „Tęczowe chmurki” z przedszkola „Słoneczko”. Dzieci wysłuchały wiersza Jana Huszczy „Skarga książki” po czym wzięły aktywny udział w dyskusji o swoich ulubionych książkach, jak powinno się o nie dbać i czego nie należy robić w trakcie czytania.

Zwiedzając bibliotekę najmłodsi chętnie zadawali pytania o pracę bibliotekarza, wykazali się dużą znajomością alfabetu. Na koniec spotkania każdy mógł wziąć do ręki specjalnie przygotowane bajki z ulubionymi postaciami literackimi. Żegnając się przedszkolaki obiecały często odwiedzać bibliotekę ze swoimi najbliższymi. Do zobaczenia :)