Twórczość Joanny Szafrańskiej an DKK w Trzeciewnicy
26.02.2019 Redaktor 639

Dnia 21 lutego 2019 w bibliotece w Trzeciewnicy spotkały się Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki, by podyskutować na temat ostatnio przeczytanej powieści Joanny Szarańskiej pt. „Cztery płatki śniegu”. To książka, w której losy mieszkańców bloku ściśle splatają się ze sobą. Autorka doskonale przedstawiła i opisała bohaterów powieści, którzy są bacznie obserwowani przez jedną z mieszkanek.

Klubowiczkom książka bardzo się podobała. Stwierdziły, że dobrze mieć taką sąsiadkę jak pani Michalska, która chociaż czasami bywała wścibska - była dobrym duchem tego bloku. Potrafiła z wyczuciem i mądrością pomagać sąsiadom w rozwiązywaniu różnych problemów. Zjednoczyła też mieszkańców bloku angażując ich w swój świąteczny pomysł.

Panie dowiedziały się także, ze już jest wydana książka pt „Anioł na śniegu” będąca kontynuacją „Czterech płatków śniegu”. Dzięki temu będą mogły dowiedzieć się jak potoczyły się losy poznanych wcześniej bohaterów.

Kolejne spotkanie DKK odbędzie się 21 marca 2019r. o godz. 1600 Omawiać będziemy książkę pt”Dwanaście życzeń” Karoliny Głogowskiej i Katarzyny Troszczyńskiej.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.