Kolejne spotkanie z twórczością R. P. Evansa w bibliotece w Potulicach
25.02.2019 Redaktor 284

„Czasem trzeba umrzeć dla świata, by zacząć żyć na nowo” – tym pięknym cytatem z książki R. P. Evansa „Sprzedawca marzeń” rozpoczęło się spotkanie (19 lutego 2019 r.) pań z Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Potulicach. To już trzecia książka tego autora omawiana przez  klubowiczki, dlatego też stwierdziły, że styl pisania Evansa jest niepowtarzalny. Ma w sobie dar naturalnego piękna, życiowej mądrości oraz barwnej kreatywności. Autor idealnie odzwierciedla psychikę człowieka, przekazuje w swoich książkach mnóstwo ważnych ale też często zapomnianych już prawd o życiu. „Sprzedawca marzeń” to opowieść o człowieku, który pomimo piekła, jakie zgotowali mu najbliżsi podąża za swoimi marzeniami. Musiał stracić prawie wszystko by zrozumieć, że szczęście nie mierzy się wartością pieniądza a ilością szczerych uśmiechów i spełnionych marzeń.

Lektura jest gorąco polecana wszystkim z przesłaniem „że nawet najbardziej upadły człowiek ma szansę na przebaczenie, szczęście i odkupienie swoich win”.

Następne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 19 marca 2019 r. o godz. 15.30, omawiana będzie książka Joanny Podsadeckiej i Jana Kaczkowskiego „Dasz radę. Ostatnia rozmowa”.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.