Lutowe spotkanie DKK w Ślesinie
25.02.2019 Redaktor 280

19 lutego 2019 r. odbyło się spotkanie pań z Dyskusyjnego Klubu Książki w Ślesinie. Tematem rozmowy była książka Katarzyny Drogi pt. „Kobieta, którą pokochał Marszałek. Opowieść o Oli Piłsudskiej”. To zbeletryzowana historia miłosna Józefa Piłsudskiego i Aleksandry Szczerbińskiej. Książka ta, to niezwykły obraz kobiety, która stała się pierwszą damą II Rzeczypospolitej. Na swoją pozycję pracowała przez wiele długich lat  i okupiła ją niesamowitymi wyrzeczeniami. Główna bohaterka przez kilkanaście lat była "tą drugą" i żyła w cieniu Marszałka. Aktywnie działała na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości. Narażała swoje życie biorąc udział w niebezpiecznych i trudnych akcjach. Po odzyskaniu niepodległości zajęła się działalnością społeczną. Dyskusja nad książką była bardzo ożywiona. Klubowiczkom podobała się książka i historia w niej opisana. Panie mówiły także o emocjach, jakie towarzyszyły im podczas czytania. Podobały się także zdjęcia wzbogacające tę publikację.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 19 marca 2019 r. o godz. 16 00. Tematem dyskusji będzie książka „Malarka ptaków” M. Ashley.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.