Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
Miłość, tolerancja, pokora
11.12.2018 Redaktor 763
grafika

Rok 2018 Rokiem Ireny Sendlerowej - Sejm Rzeczpospolitej Polskiej pragnął w ten sposób oddać hołd Tej, która z największym poświęceniem działała na rzecz ratowania drugiego człowieka.

 

10 grudnia 2018 r. Filię Dziecięcą odwiedziła kl IV Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle nad Notecią wraz z Panią Anną Białczyk.

Uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację multimedialna, w której to została przedstawiona sylwetka Ireny Sendler oraz jej działalność w okresie okupacji.

 

O tym, co zrobiła podczas wojny długo milczała. Jeśli już mówiła czy pisała w bezcennych dziś świadectwach, to w osobliwy sposób, jakby wykonywała najzwyklejszą rzecz na świecie. I szybko zmieniała narrację z "ja" na "my", "oni". W życiu kierowała się dwiema zasadami. Po pierwsze, "ludzi należy dzielić na dobrych i złych. Rasa, pochodzenie, religia, wykształcenie, majątek – nie mają żadnego znaczenia". Po drugie, tonącemu trzeba podać rękę, nawet jeśli nie umie się pływać. Pytana o to, co najważniejsze, odpowiadała bez wahania: "Miłość, tolerancja i pokora".

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg