Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
„Małe conieco” w Filii Ogólnej
03.12.2018 Redaktor 838
grafika

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia Filia Ogólna gościła dwie grupy przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle. Była to grupa 3 i 4 latków (23.11.2018r.) oraz grupa 4 i 5 latków (30.11.2018r.) Na spotkaniu dzieci zapoznały się historią powstania święta na cześć Pluszowego Misia. Święto bowiem ustanowiono w 2002r. , dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Historia pluszaka wiąże się z wydarzeniem, które miało miejsce w 1902 roku. Wtedy to prezydent USA Theodore Roosevelt, zapalony myśliwy, nie dopuścił do zastrzelenia małego niedźwiadka. Wykorzystano  tę historię i zaczęto produkować i sprzedawać pluszowe misie, które do dziś są ulubioną zabawką dzieci na całym świecie.

 

Następnie dzieci miały okazję opowiedzieć o swoich ulubionych misiaczkach. Miały również możliwość przekonania się, że misie to nie tylko pluszaki, ale również bohaterowie bardzo wielu książek. Przedszkolacy wysłuchali bajki :„Niezawodny przyjaciel” z serii Lekcje ze Stumilowego Lasu, a póżniej bez problemu rozwiązywali zagadki związane z niedźwiedziami.

 

Na zakończenie spotkań odbywało się pasowanie na przyjaciela misia. Każdy przedszkolaczek, który chciał zostać przyjacielem misia zjadał „małe conieco” czyli ciasteczko z kropelką prawdziwego miodu.

 Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg