Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
Ks. dr Michał Damazyn gościem biblioteki
30.11.2018 Redaktor 1101
grafika

Ks. dr Michał Damazyn, autor artykułów i książek z zakresu teologii duchowości i historii najnowszej gościł 29 listopada 2018 r. w nakielskiej książnicy. Tematem spotkania była czterotomowa publikacja „Bydgoszczan Portret Własny”, w której autor podjął się trudu spisywania losów  bydgoszczan - świadków II wojny światowej, zesłańców na Sybir, prześladowanych za przynależność do AK. ”To są ostatnie momenty, kiedy możemy zapytać świadków tamtych wydarzeń. Jeżeli oni tego nie powiedzą, to my nie będziemy pamiętać. Historia ma to do siebie, że lubi się powtarzać, kiedy bywa zapominaną” mówił goszczący w bibliotece kapłan.

 

O wydanym do tej pory cyklu poświęconemu bydgoszczanom autor powiedział: „Staram się, żeby to nie były tylko rozmowy, ale także źródło historyczne, dlatego zawsze proszę o recenzję historyka i teologa”.

 

Kończąc spotkanie jego bohater zdradził czytelniczkom, że pracuje nad piątym tomem książki. Osoby zainteresowane tą i innymi publikacjami ks. Michała Damazyna zapraszamy do biblioteki.

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg