Wakacyjne zajęcia w bibliotece w Trzeciewnicy
19.07.2018 Łukasz Walczyk 717

Dobiegły końca wakacyjne zajęcia dla dzieci zorganizowane od 2 do 13 lipca 2018r. przez bibliotekę w Trzeciewnicy. Był to czas wspólnych zabaw, kreatywnych zajęć, spotkań z literaturą i niespodzianek. Wyobraźnią, pomysłowością i kreatywnością wykazały się dzieci podczas zajęć plastycznych pt „Coś z niczego” i stworzyły z kartonów, krepy i pudełek oryginalne stwory, stworki i potworki oraz ułożyły o nich krótką historię. Zajęcia ph. „Literkowy zawrót głowy”, to zabawy z alfabetem polskim, zagadki językowe i kalambury literkowe. Z okazji Dnia Psa dzieci opowiadały o swoich pupilach, odpowiadały na zagadki, których bohaterami były znane bajkowe pieski, a na zajęciach plastycznych wykonały bohatera spotkania. Bawiły się także w bibliotecznego detektywa poszukując książek o pieskach. Natomiast zajęcia literacko – plastyczne pt. „Lato z wierszami Juliana Tuwima” przypomniały dzieciom najsłynniejsze wiersze poety, a „Cuda i dziwy” były inspiracją do ich zilustrowania. W filii odbywało się również głośne czytanie ph. „Dzieci czytają dzieciom”, a na zajęciach plastycznych „Robótki na każdą okazję” powstały kolorowe sowy. W czasie wakacyjnych spotkań rozmawiano także o zdrowym odżywianiu, a pogadankę wzbogaconą zagadkami i puzzlami, przeprowadziła pani Patrycja Machoń z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Nakle nad Notecią.

O bezpieczeństwie podczas wakacji i o tym, jak należy się zachować spotykając nieznajomego psa, opowiedzieli nakielscy policjanci. Atrakcją spotkania był policyjny pies -Diego. Wspólnie spędzony czas obfitował w zabawy w bibliotece. Dziękujemy pani Katarzynie Mikołajczak – dyrektorowi Niepublicznej Szkoły Podstawowej za wypożyczenie chusty animacyjnej. Miłą niespodziankę dzieciom sprawiła pani Krystyna Dawidowicz – sołtys Trzeciewnicy ofiarując słodycze i owoce, za które serdecznie dziękujemy.