„Ślesin z historią w tle” – kontynuacja spotkań pokoleniowych w bibliotece w Ślesinie.
06.07.2018 Jolanta Dąbrowska 773

4 lipca 2018 r. w bibliotece w Ślesinie odbyło się spotkanie z cyklu „Ślesin z historią w tle”, na które przybyli mieszkańcy zainteresowani tematem. Tym razem omawiano historię biblioteki. Ślesińska filia powstała  w 1949 r., pierwszą bibliotekarką była pani Łucja Sobieszczyk. Placówka  mieściła się na piętrze Domu Katolickiego - uczestnicy spotkania pamiętają  pianino, które tam stało - było to rzadkością w Ślesinie, w tamtych latach. Kolejnym tematem dyskusji były zmiany, jakie zachodzą w infrastrukturze wsi. Pani Renata Grzeszczak przedstawiła także informacje na temat kadry pedagogicznej i absolwentów miejscowej szkoły od początku XIX w. do lat 30. XX w., co wzbudziło wśród zgromadzonych uczestników ożywioną dyskusję.