Światowy Dzień Smerfa w bibliotece w Trzeciewnicy
25.06.2018 Łukasz Walczyk 301

21 czerwca 2018 r. w bibliotece w Trzeciewnicy odbyły się zajęcia, w których uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego Niepublicznej Szkoły Podstawowej z Panią Ewą Świtalską.  Tym razem dzieci upodobniły się do bohaterów spotkania – Smerfów. Na przedszkolaki czekały białe czapeczki, które w bibliotece zrobiły ich starsze koleżanki: Weronika, Zosia i Tosia. Maluchy dowiedziały się, dlaczego 25 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Smerfa i kto jest twórcą belgijskiej bajki, opowiadającej o tych niebieskich ludkach. Z wielkim zaangażowaniem odpowiadały na zagadki, których bohaterami byli Zgrywus, Papa Smerf, Smerfetka i ich koledzy.  Dużo śmiechu i emocji było podczas zabawy ze zgrywusową paczką oraz w czasie poszukiwań Ważnika. Dzieci również układały smerfne puzzle oraz z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajki  pt „Smerfetka”, z której dowiedziały się, że tę niebieską piękność stworzył czarownik Gargamel, aby wyłapać wszystkie niebieskie stworki.  Spotkanie zakończyła degustacja smerfastycznych czekoladek.