Wakacyjna oferta dla najmłodszych
20.06.2018 Łukasz Walczyk 316

Filia Dziecięca przy ul. Bartkowskiego 1 serdecznie zaprasza dzieci od 2 do 13 lipca 2018 r. w godz. 11.00 – 14.00  na zajęcia wakacyjne. Młodym czytelnikom proponujemy niezwykłe i różnorodne zajęcia i zabawy. Oferta podczas tegorocznych wakacji jest bardzo różnorodna. Spotkania pozwolą nie tylko miło i ciekawie spędzić czas, ale również pobudzić wyobraźnię i fantazję dzieci. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Poniżej przedstawiamy plan zajęć wakacyjnych,
jakie oferujemy naszym najmłodszym czytelnikom.

- „Lato malowane farbami” – zajęcia literacko-plastyczne

-„ Jak żyli, co lubili, w co się bawili, co czytali, czego się uczyli nasi rówieśnicy w odrodzonej 100 lat temu Polsce „ -  zajęcia bogato ilustrowane fotografiami, obrazami, wierszykami i fragmentami prozy.

- „Bajkowa kostka” – rozwiązywanie zagadek na temat postaci z bajek  przygotowanych  na „magicznej kostce”.

-„ Kim jest mały patriota? Czytamy wiersze najwybitniejszych polskich poetów dla dzieci z dwudziestolecia międzywojennego” – interaktywna pogadanka z elementami warsztatów .

- „Poznajemy warsztat dziennikarski” – wakacyjna wizyta w Radiu Nakło

- „Jaki znak Twój, czyli o orle białym i biało-czerwonej fladze” – zajęcia połączone z konkursem plastycznym ph. „Godło, barwy i inne symbole”.

- „Wytęż umysł” – zagadki, rebusy, krzyżówki

-  "Niechaj Polska zna, jakich synów ma" – poznajemy powstańców wielkopolskich Krajny i Pałuk.

- „Wesoły świat gier i zabaw” – turniej gier planszowych

- „Jak cię widzą, tak cię piszą” – dobre obyczaje w życiu codziennym.

- „Wakacje z Koziołkiem Matołkiem” – zajęcia literacko-plastyczne

- „Podróż ku wartościom” -  tematem zajęć będzie przybliżenie dzieciom wartości uniwersalnych, jakimi powinny się kierować w życiu, a więc takich jak: szacunek, uczciwość, odpowiedzialność, pokojowość, mądrość oraz przyjaźń.

- „Szkoła latania” – świat komiksów, zajęcia literacko-plastyczne.

- „Bal w zoo” – zabawa w przygotowywanie krótkich scenek teatralnych.