„Basia w bibliotece”
18.04.2018 Jolanta Dąbrowska 529

W Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego w Nakle zakończyły się wizyty przedszkolaków z Przedszkola „Wesoła Piątka”. W dniach 4, 6 i 12 kwietnia 2018 r. maluchy uczestniczyły w zajęciach ph. „Basia w bibliotece”. Spotkania te mają na celu promocję i upowszechnianie czytelnictwa wśród najmłodszych czytelników i dla nich Filia Dziecięca systematycznie organizuje zajęcia związane z książką. Tym razem trzy grupy: 4, 5, i 6-latków poznały przygody Basi, która po raz pierwszy była z wizytą w bibliotece. Mali goście usłyszeli, że o książki trzeba dbać i je szanować, że „...nie wolno do nich chować kanapek, ani czytać w wannie…”. Podczas spotkań w bibliotece dzieci rysowały i malowały swoje ulubione postaci z bajek oraz dobranocek. Wśród nich znalazły się: Pinokio, Dzwoneczek, baletnica Amelka. Największą jednak atrakcją były książeczki z bibliotecznej półeczki. W ramach akcji „Zaopiekuj się książką” opiekunowie wypożyczyli kilka książek do przedszkolnej biblioteczki, aby poczytać dzieciom. Spotkania kończyły się wspólnym czytaniem, słodkim poczęstunkiem i obietnicą następnych wizyt w bibliotece.