Spotkanie opłatkowe Gminnej Rady Kobiet w Trzeciewnicy
08.12.2017 Łukasz Walczyk 818

„Jest taki dzień bardzo ciepły, choć grudniowy;
dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski..
Niebo ziemi, niebu ziemia, wszyscy wszystkim ślą życzenia”

Był taki dzień 8 grudnia 2017 r. w Centrum Ekologiczno – Kulturalnym w Trzeciewnicy. Tutaj z inicjatywy Gminnej Rady Kobiet i jej Przewodniczącej Pani Angeliki Strzelewicz- Kosmalskiej oraz Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle spotkały się przedstawicielki gminnych Kół Gospodyń Wiejskich, aby łamiąc się opłatkiem, złożyć sobie życzenia. Wśród zaproszonych gości byli również Burmistrz Sławomir Napierała, Starosta Tomasz Miłowski, ks. Proboszcz Tadeusz Michalak, radni Pani Halina Mnichowska i Jarosław Warmke oraz Sołtys Trzeciewnicy Pani Krystyna Dawidowicz.

Przy pachnącej lasem choince i stołach zastawionych tradycyjnymi daniami w świąteczne klimaty wprowadzili zebranych Wanda, Aleksandra i Eugenisz Rzyscy. Były kolędy i pastorałki śpiewane "na głosy", przeplatane piękną, wzruszającą poezją, ludycznymi opowiastkami i wstawkami kabaretowymi. Program zaprezentowany przez bydgoskich artystów został bardzo ciepło przyjęty przez publiczność wywołując uśmiech i łezkę wzruszenia.