„Nasze marzenia” - zajęcia w bibliotece
17.11.2017 Łukasz Walczyk 91

15 listopada 2017 biblioteka w Trzeciewnicy zorganizowała zajęcia dla uczniów klasy II Niepublicznej Szkoły Podstawowej pod hasłem „Nasze marzenia” . Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. W pierwszej części spotkania uczniowie obejrzeli wystawkę książek z bajkami i zapoznali się z definicją bajki. Później wysłuchali „O rybaku i złotej rybce” i rozmawiali o utworze i oceniali postępowanie rybaka i jego żony.

Dzieci dowiedziały się również co oznaczają przysłowia „Apetyt rośnie w miarę jedzenia” i „Chytry dwa razy traci”.  W dalszej części spotkania  każde dziecko dostało po trzy rybki i flamaster i zapisało na nich swoje życzenia, marzenia i     przyczepiło je na tablicy, na której była sylwetka złotej rybki. Zabawa w bibliotecznego detektywa zakończyła bajkowe spotkanie w bibliotece.