„Chórzystki” J. Ryan na październikowym spotkaniu DKK w Trzeciewnicy
20.10.2017 Łukasz Walczyk 161

W słoneczną środę 18.10.2017 r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Trzeciewnicy. Tym razem omawiana była powieść Jennifer Ryan - „Chórzystki”. Akcja książki toczy się w 1940 r. w Anglii na początku II wojny światowej. Życie codzienne w miasteczku Chilbury poznajemy czytając pamiętnik Kitty i dziennik pani Tilling oraz listy do bliskich i znajomych autorstwa Venetii i panny Edwiny Paltry. Kobiety różnią się, każda inaczej spostrzega otaczającą ją rzeczywistości, inaczej przeżywa trudny czas wojny, a łączy je pasja śpiewania i spotkania chóralne. Wydanie książki w formie listów, pamiętnika i dziennika nie każdej klubowiczce się spodobało. Jednak panie zgodnie stwierdziły, że lektura była interesująca i warto ją przeczytać.

Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 16 listopada o godz. 1600. Przedmiotem dyskusji będzie książka „Anna Seniuk. Nietypowa baba jestem”

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.