Wizyta przedszkolaków w bibliotece w Trzeciewnicy
14.06.2019 Jolanta Dąbrowska 466

W ramach akcji społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom” 13 czerwca 2019 r. bibliotekę w Trzeciewnicy odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego Niepublicznej Szkoły Podstawowej wraz z p. Ewą Świtalską.

W czasie spotkania przedszkolaki wysłuchały kolejnej historyjki o przygodach sympatycznego Samochodzika Franka pt„Weterynarz”. Dowiedziały się jakie zwierzątka chorowały i w jaki sposób weterynarz Franek im pomógł. Dzieci układały również puzzle ze zwierzątkami, pomagały Frankowi odnaleźć drogę do chorego wróbelka i bawiły się magiczną kostką bajkową. W serii książek o samochodziku Franku, oprócz historyjki do czytania, znajdują się również zagadki, łamigłówki i quizy, które dzieci chętnie rozwiązywały. Poznana bajeczka była również okazją do utrwalenia nazw zwierząt domowych, leśnych i mieszkańców zoo.