Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
Podróż do Ziemi Świętej
13.06.2019 Redaktor 429
grafika

W środę 12 czerwca w nakielskiej bibliotece przy ul. Bartkowskiego 1 odbyło się spotkanie z nakielskim podróżnikiem Wojciechem Tyborskim. Zaprezentował on zgromadzonym fotograficzną podróż przez Ziemię Świętą. Na wstępie zaznaczył, że bardzo często nazwa ta jest mylnie sprowadzana tylko do ścisłych terenów Izraela i Palestyny. Natomiast oprócz tych krajów Ziemia Święta obejmuje również swoim zasięgiem Egipt, Jordanię i Syrię.

 

Barwne zdjęcia Nazaretu, Betlejem i Jerozolimy przybliżyły uczestnikom miejsca, w których rozegrały się wydarzenia opisane na kartach Starego i Nowego Testamentu. Szczególnie to ostatnie miasto stanowi swoistą mieszankę trzech kultur i religii – chrześcijaństwa, z jego różnymi konfesjami, islamu i judaizmu. To trudne sąsiedztwo powodowało wielokrotnie w historii, że Ziemia Święta stawała się areną krwawych wydarzeń.

 

Pomimo tego, niesamowity urok, aura mistyki i różnorodności sprawiają, że rejon ten jest atrakcyjnym miejscem na mapie światowej turystyki.

 

Wizyta Wojciecha Tyborskiego zakończyła cykl spotkań dla czytelników biblioteki. Kolejne wydarzenia odbędą się po przerwie wakacyjnej.

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg