Szanowni Czytelnicy, uprzejmie informujemy, iż dla Państwa wygody w Wypożyczalni książek przy ul. Dąbrowskiego 20 uruchomiliśmy możliwość dokonywania opłat kartą płatniczą.
„Na ratunek cywilizacji” - warsztaty literackie w Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego 1
07.06.2019 Jolanta Dąbrowska 463
grafika

4 czerwca 2019 r. w Filii Dziecięcej Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle odbyły się warsztaty literackie „Na ratunek cywilizacji” z okazji trwającego „Tygodnia Czytania Dzieciom”. Poprowadził  je pan Jerzy Uszyński, autor prozy literackiej, scenariuszy, wykładowca szkół filmowych, współtwórca i wykładowca Młodzieżowej Akademii Filmowej. Autor powieści „Waszmość Krokodyl” w bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiedział nam o problemach współczesnej cywilizacji, które zawarte są w jego książce. Tytułowy bohater zostaje wezwany przez swojego mistrza i królewskiego doradcę na ratunek cywilizacji. Wyrusza na poszukiwania żywicy z krzewu mandragory, dzięki której można naprawić zniszczony przez złego maga Gderlina cudowny Talizman, gwarantujący ludzkości dostęp do czystej energii.

Uczniowie klasy IV SP Nr 3 -  uczestnicy spotkania, chętnie dyskutowali na temat źródeł czystej energii, wulkanów, fal morskich, trzęsienia ziemi, wymarłych gatunków. Z uwagą obejrzeli ciekawą  prezentację i  odpowiadali na pytania ciekawi świata. Oni sami posiadali również dużą wiedzę na niektóre z tematów poruszanych na spotkaniu. Dowiedzieli się także skąd się bierze literacka inspiracja, poznali krótką lekcję surwiwalu, dyskutowali o tym, co jest niezbędne, aby przeżyć na pustyni i o tym, co to jest sztuczna inteligencja. Zadowolone i uśmiechnięte buzie dzieci oraz podziękowania z ich strony za ciekawe warsztaty, świadczyły o tym, że były bardzo zadowolone ze spotkania i aktywnie w nim uczestniczyły.

 

 


 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
720.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg
visa.jpg