„Warto wierzyć, kochać i mieć nadzieję…”-Spotkanie autorskie z Panią Bożeną Jankowską w Filii Dziecięcej PiMBP
31.05.2019 Redaktor 527

Dnia 30.05.2019 w PiMBP – Filii Dziecięcej przy ul. Bartkowskiego1 odbyło się spotkanie autorskie z panią Bożeną Jankowską- poetką i społeczniczką, laureatką wielu konkursów literackich.

Pani Bożena jest autorką kilku tomików wierszy, między innymi; „W ramionach samotności”, „Twarzą w twarz”, „Jestem”. Poprzez swoją twórczość angażuje się w promocję naszego miasta, którego jest mieszkanką.

Najnowszy tomik wierszy zatytułowany „Wiersze znad Brdy, Warty i Noteci dla małych i dużych dzieci” adresowany jest między innymi do dzieci z problemami psychosomatycznymi. Poetka opowiadała o swoich rozmowach z dziećmi, ulubionych książkach z dzieciństwa, swojej twórczości i o tym, skąd czerpie inspiracje aby tworzyć. Jest osobą niezwykle wrażliwą, pełną ciepła i serdeczności. Swoim optymizmem zaraża innych i zawsze powtarza:

„Warto wierzyć, kochać i mieć nadzieję...”.

Spotkanie minęło w ciepłej i serdecznej atmosferze, przeplatane wierszami recytowanymi przez autorkę. Niespodzianką na spotkaniu był też akompaniament gitarowy w wykonaniu Zofii Stepki.

Wśród uczestników, którzy bardzo licznie przybyli aby spotkać się z autorką, byli uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2, społeczność Środowiskowego Domu Samopomocy, znajomi oraz czytelnicy naszej biblioteki.

Mając nadzieję, że nie było to ostanie spotkanie z Panią Bożeną, pięknie jej podziękowali obdarowując ją kwiatami.