„Spotkanie po latach” w nakielskiej bibliotece
14.05.2019 Jolanta Dąbrowska 48

W czwartek, 9 maja gośćmi Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle nad Notecią byli aktorzy scen bydgoskich: Wanda Dolman-Rzyska i Eugenisz Rzyski,  którzy wcielili się w role bohaterów spektaklu „Spotkanie po latach”, powstałego na podstawie sztuki rosyjskiego autora Aleksandra Gelmana pt. "Ławeczka”.

Sztuka opowiada o przypadkowym spotkaniu w pewnym mieście, w okolicznym parku mężczyzny i kobiety, którzy, jak się okazało, mieli przed wieloma laty krótki romans. Czy wpłynął on na dalsze losy bohaterów i jakie były jego konsekwencje? Tego mogli dowiedzieć się przybyli na czwartkowe spotkanie. Dialog pełen nieoczekiwanych zwrotów dramatycznych, ale także obfitujący w wiele komicznych sytuacji został nagrodzony gromkimi oklaskami.