„Słoneczka” z wizyta w bibliotece w Ślesinie
10.04.2019 Redaktor 489

W słoneczne przedpołudnie dnia 3 kwietnia 2019 bibliotekę odwiedziła grupa „Słoneczek” z przedszkola w Ślesinie. Dla wielu dzieci była to pierwsza wizyta w „domu, gdzie mieszka książeczka”. Maluszki z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania  pt. „W przedszkolu” z serii „To, co najbardziej lubię…”i chętnie opowiadały o swoim przedszkolu. „Słoneczka” odbyły również wędrówkę między regałami. Możliwość  „buszowania” w książkach sprawiła dzieciom wielką radość, gdyż była to okazja do bezpośredniego kontaktu z ciekawymi i kolorowymi książkami.  Maluszki dowiedziały się także jak można stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Dla trzylatków przygotowano także ulotki promujące projekt czytelniczy pt.  „Książka na start”. Była to pierwsza, ale nie ostatnia wizyta w bibliotece, gdyż maluszki umówiły się już na kolejne spotkanie.