„Bajkowe Poczytajki” w bibliotece w Potulicach
13.03.2019 Łukasz Walczyk 56

W wiosennej atmosferze i wystroju biblioteki odbyło się kolejne spotkanie przedszkolaków z Zespołu Szkół  w Potulicach, na „Bajkowych Poczytajkach”. Wiosna to jedna z czterech podstawowych pór roku w przyrodzie. Pani Bibliotekarka opowiedziała dzieciom o tej porze roku. Maluchy dowiedziały się, że 21 marca to dzień rozpoczynający tę piękną i radosną porę. W tym dniu topi się Marzanne, boginię mroźnej zimy. Jest to zwyczaj zakończenia okresu zimowego i rozpoczęcia wiosny.  W okresie wiosennym świat zwierzęcy i roślinny przechodzi okres budzenia się do życia. Niektóre ptaki powracają z „ciepłych krajów” – bociany, żurawie, dzikie kaczki i gęsi. Z ziemi wychylają  się przebiśniegi, pierwiosnki.

Na zakończenie spotkania Pani Bibliotekarka przeczytała opowiadanie Natalii Usenko „Wiosenne zabawy”. Przedszkolaki z ciekawością słuchały jak w Stumilowym Lesie przyjaciele Kubusia Puchatka przygotowują się na przyjście tej radosnej pory roku. Żegnając się maluchy obdarowane zostały wiosennymi kolorowankami i lizakami  - kwiatkami. No i oczywiście umówiły się na kolejne spotkanie w kwietniu.