Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej
04.03.2019 Jolanta Dąbrowska 108

W dniach 3-9 marca obchodzony jest w 2019 r. na całym świecie tydzień e-książki promujący i popularyzujący e-czytanie. Biblioteka przy ul. Dąbrowskiego 20 w Nakle przygotowała wystawę prezentującą, będące w jej zbiorach, dostępne audiobooki.

Święto zainicjowała w 2004 r. Rita Toews, kanadyjska autorka książek dla dzieci, która postanowiła popularyzować e-czytanie i zorganizowała pierwszy Tydzień Książki Elektronicznej.

Od tego czasu wiele się zmieniło, choć przez wielu książki elektroniczne wciąż traktowane są z nieufnością. Szelest kartek i zapach książek są dla niektórych nieodłącznym elementem czytania. Innych odstrasza wciąż dość wysoka cena książek elektronicznych. Powoli jednak przekonujemy się do ebooków – zwolennicy e-czytania podkreślają wygodę takiego rozwiązania (zwłaszcza w podróży) oraz jego aspekt ekologiczny.