Sześciolatki w bibliotece publicznej – Filii Ogólnej
15.06.2018 Łukasz Walczyk 395

W czwartkowe popołudnie, 14 czerwca 2018 r. filię biblioteczną na os. Łokietka w Nakle odwiedziła kolejna grupa przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Nakle. Tym razem byli to sześciolatkowie, a wizyta przyszłych uczniów związana była z Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom. Bibliotekarz krótko zapoznał grupę z księgozbiorem i pracą bibliotekarza, wspólnie zostały omówione sposoby dbania o wygląd książek. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Franek-Bałaganek” Elżbiety Janikowskiej. Przejęły się losem pierwszoklasisty Jacka, który gościł w swoim biurku Franka – Bałaganka. Jednogłośnie deklarowali, że oni na pewno nie wpuszczą do swego pokoju takiego osobnika - będą dbać o swoje książki i podręczniki oraz przybory szkolne. Po edukacyjnej lekturze przyszedł czas na oglądanie kolorowych książeczek dla dzieci. Każde dziecko znalazło coś ciekawego dla siebie zgodnie ze swoimi zainteresowaniami.