LITERACKI DEBIUT NAKIELANINA
30.05.2018 Łukasz Walczyk 661
grafika

W dniach 25-27 maja 2018 roku we Wrocławiu odbyły się targi książek dla dzieci „Dobre strony.” Na stoisku wydawnictwa Ovo z Trzebnicy pojawiła się książka Jakuba Krajewskiego pt. „Magiczna harfa legendy irlandzkie.”

 

O AUTORZE: Jakub Krajewski urodził się w Nakle n. Notecią w 1982 roku. Tu chodził do Szkoły Podstawowej nr 2 i Technikum Żeglugi Śródlądowej. Studiował w Olsztynie dziennikarstwo. W 2006 roku wyjechał do Irlandii. Mieszka w Cork z żoną i dwiema córkami. Zachwyt nad Zieloną Wyspą, jej kulturą i historią, zaowocował napisaniem „Magicznej harfy”.

 

O KSIĄŻCE: Dlaczego patronem Irlandii jest święty Patryk? Dlaczego koniczyna jest tak ważna dla Irlandczyków? Skąd wzięła się ich miłość do harfy? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedzi w książce. Dwanaście legend, w których znajdziesz: trochę smutku i radości, trochę grozy i śmieszności, bohaterów silnych i prawych, ale też sprytnych i niefrasobliwych. Te ponadczasowe historie zawierają ziarenka prawdy o nas ludziach i przeszłości. Książkę ilustrowała pani Anna Kocurek i to kolejny powód, by dać się zaczarować „Magiczną harfą.”

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg