„Biedroneczki” z wizytą w Bibliotece Dziecięcej
29.05.2018 Łukasz Walczyk 431

W poniedziałek, 28 maja 2018 r. z wizytą do biblioteki zawitały dzieci z Przedszkola „Słoneczko”. Kolejna grupa, tym razem 5-latków, wysłuchała opowieści „Bałagan w bibliotece” Sławy Snihur. Dzieci dowiedziały się jak to się stało, że „...książeczki zeszły z półeczki, żwawo wywijały walce i poleczki, aż pomieszały tytuły i karteczki...”. I tak, Sierotka Marysia poszła na bal w Kopciuszka bucikach, Pinokio położył się do łóżka babci, nie zdejmując nawet kapci, Koziołek zaszedł do Krakowa a Krecik do dziupli się schował. Dzieciom bardzo spodobały się przygody bajkowych bohaterów. Śmiechu było co niemiara. Dla„Biedroneczek”przygotowane były również zagadki, na które chętnie i trafnie odpowiadały. Oczywiście stałym elementem spotkań w bibliotece jest przegląd książeczek. Chłopcy zainteresowani byli autami, rycerzami i zbroją, a dziewczynki księżniczkami i kucykami. Na zakończenie, w ramach akcji „Zaopiekuj się książką”, która jest adresowana do najmłodszych czytelników, wypożyczyły książeczki.