Przedszkolacy z wizytą w bibliotece dziecięcej
17.05.2018 Łukasz Walczyk 511

Corocznie od 8 do 15 maja w całej Polsce trwa Tydzień Bibliotek. W ramach jego obchodów placówki biblioteczne odwiedzają zorganizowane grupy szkolne i przedszkolne wraz z opiekunami. Tak było i w naszym mieście. Filię Dziecięcą przy ul. Bartkowskiego 1 odwiedzali najmłodsi dla których bibliotekarka przygotowała interesujące zajęcia. „Mądre Sowy” czyli 6-latki z Przedszkola „Słoneczko” zostały zaproszone do królestwa Złotej Rybki, w którym poznały różnych bohaterów literackich i próbowały dokonać ich oceny. Maluchy wysłuchały też fragmentu bajki „O Rybaku i Złotej Rybce”, a w dalszej części zajęć chętnie odpowiadały na pytanie dlaczego rybka przyrzekła spełnić każde życzenie rybaka? Na zakończenie powstały piękne rysunki przedstawiające złotą rybkę w morskich głębinach.

W Tygodniu Bibliotek najmłodszymi uczestnikami zajęć bibliotecznych były 3-latki z Przedszkola „Wesoła Piątka”. „Misiaczki”, bo tak nazywała się ich grupa, brały udział w zajęciach ph. „Zwierzęta w wiejskiej zagrodzie”. Maluchy poznały zwierzęta hodowane na wsi i wysłuchały opowiadania Wiesława Drabika „Uśmiechnij się piesku”.

W mijającym tygodniu Filię Dziecięcą odwiedziły również „Motylki” czyli grupa 5-latków z „Wesołej Piątki”. Starszaczki na podstawie „Wyliczanki o mieszkankach” dowiedziały się gdzie zwierzątka mają swoje domki i jak one się nazywają, wysłuchały opowieści o „Kici Koci w bibliotece”, o przygodach Precelki w krainie książek i o tym jak Franklin szanował wypożyczone książki.

„Tydzień Bibliotek” był też okazją, aby opowiedzieć dzieciom o pracy bibliotekarza, o poszanowaniu książek i o tym dlaczego warto je czytać.

Tutaj przecież, w bibliotece, nasi najmłodsi zaczynają swoją „przygodę z książką”.