O kobiecie- naukowcu na kwietniowym spotkaniu DKK w Trzeciewnicy
30.04.2018 Łukasz Walczyk 282

W czwartek, 26 kwietnia 2018 r. na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w Trzeciewnicy omawiano autobiografię Hope Jahren pt. „Lab Girl”.  Książka została uznana m. in. jako międzynarodowybestseller 2016 r. według „The New York Times”. To autobiografia wspaniałej i dzielnej kobiety, której los nie oszczędzał. Autorka bardzo szczegółowo i wnikliwie opisuje zdarzenia z życia i swoją pracę, pomiędzy które wplata historie ze świata roślin. Książka godna polecenia, zwłaszcza tym czytelnikom, których pasjonuje świat przyrody i nauki.

Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 24 maja 2018 o godz. 1600. Przedmiotem dyskusji będzie książka „Do zobaczenia w Paryżu” M. Gabble.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.