Dzień Kubusia Puchatka w bibliotece w Trzeciewnicy
23.01.2018 Łukasz Walczyk 186

Mieszka w Stumilowym Lesie i chociaż jest Misiem o małym rozumku, kochają go dzieci na całym świecie. Dnia 18 stycznia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Został on ustanowiony w rocznicę urodzin Alana Alexandra Milne – autora książek o sympatycznym niedźwiadku.

W piątek 19 stycznia 2018 r. bibliotekę w Trzeciewnicy odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego NSP z panią Ewą Świtalską. Była to okazja, aby lepiej poznać Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Przedszkolaki wysłuchały piosenki o sympatycznym niedźwiadku, wymieniały pozostałych bohaterów bajki i ćwiczyły z razem z Kubusiem. Dzieci odpowiadały również na zagadki, rozwiązywały Quiz o Stumilowym Lesie. Potrafiły dopasować rekwizyty do bajkowej postaci. Bardzo dobrze poradziły sobie z konkursem „Kto to mówi?”. Dużo frajdy sprawiła dzieciom zabawa z chustą animacyjną. Na zakończenie spotkania maluchy wysłuchały fragmentu książki pt. „Urodziny Kubusia” oraz obejrzały wystawkę książek o bohaterze spotkania.

W miesiącu styczniu przedszkolaki i uczniowie klasy I i II tutejszej szkoły wysłuchali i obejrzeli historie w formie teatrzyku Kamishibai ( jap. kami – papier, shibai – sztuka, czyli „papierowy teatr”). Jest to technika opowiadania i czytania wywodząca się z Japonii. Wykorzystywane są  kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewniana skrzynka – na wzór parawanu z marionetkowego teatrzyku, w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, opowiadania lub bajki. W bibliotece w Trzeciewnicy dzieci poznały opowiadania pt. „Groszek” i „O panach palcach”. Uczestnicy spotkania chętnie pokazywali i komentowali to co się działo na kartach czytanych książek. Na zakończenie zajęć uczniowie klasy I i II wykonali ilustrację do wybranego opowiadania.

W styczniu obchodzimy też Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji w bibliotece w Trzeciewnicy odbyły się zajęcia plastyczne, na których powstały piękne i kolorowe laurki, które z pewnością ucieszyły obdarowane osoby.