Powieść Izabeli Pietrzyk w bibliotece w Paterku
30.10.2017 Łukasz Walczyk 69

Powieść obyczajowa Izabeli Pietrzyk  była tematem spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Paterku, które odbyło się 26 października 2017 r. W "Lepszej połowie" czytelnik poznaje historię około pięćdziesięcioletniej Marty, perfekcyjnej pani domu,  która zaharowuje się na śmierć, by jej mężowi i dorosłemu synowi niczego nie zabrakło. Splot okoliczności prowadzi do rozwodu i kompletnego postawienia świata bohaterki na głowie, która uważana jest przez wszystkich za winną rozpadu małżeństwa.

Dyskutując o książce klubowiczki oceniły główną bohaterkę Martę negatywnie. Stwierdziły, że takie kobiety są wśród nas i co gorsze, wydaje im się, że są idealnymi żonami i matkami.
W małżeństwie jednak ważny jest kompromis, zrozumienie i wzajemny szacunek.
Panie  stwierdziły, że książkę warto polecić na jesienne wieczory. Jej zaletą są żywe i dowcipne dialogi, a przy okazji można spojrzeć na relacje damsko- męskie w nieco inny sposób.

Następne spotkanie odbędzie się  28grudnia 2017r. o godz.16.00 ,a jego tematem będzie książka Agaty Kołakowskiej ”We dnie, w nocy”. Zapraszamy !

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki

książka na telefon.jpg