Jesienne spacery dzieci do biblioteki w Ślesinie
23.10.2017 Łukasz Walczyk 98

16 października w słoneczne, jesienne przedpołudnie bibliotekę odwiedziły dzieci z klas trzecich z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Tematem spotkań była sylwetka poety Jana Twardowskiego i twórczość autora. Uczestnicy wysłuchali informacji o życiu pisarza i poznali tytuły niektórych utworów dla dzieci. Z książki „Opowiadania nie tylko dla dzieci” poznali powiastkę  „Kim jesteś”. Dzieci chętnie same prezentowały umiejętność czytania. Bibliotekarka omówiła ciekawe tytułu dla najmłodszych i zachęciła do częstego odwiedzania biblioteki.

W czwartek, 19 października grupa maluchów z przedszkola w Ślesinie poznała  „miejsce, gdzie mieszkają książki”. Dzieci utrwalały nowe pojęcia związane z biblioteką, np. czytelnik, bibliotekarz, co  znaczy wypożyczyć, oddać książkę. Utworzyły wesoły pociąg, który przemierzył całe pomieszczenie. W kąciku dla dzieci mogły poznać znajdujące się tam książki, rozpoznawały kolory. Bibliotekarka przeczytała jedną z przygód króliczków z pouczającej serii „To, co najbardziej lubię…”, opartej na codziennych doświadczeniach kilkulatka.

książka na telefon.jpg