Światowy Dzień Chleba.
17.10.2017 Łukasz Walczyk 113

16 października obchodzony jest Światowy Dzień Chleba, ustanowiony przez Międzynarodowy Związek Piekarzy i Cukierników. Grupa Zero A ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego wraz z wychowawczynią Panią Anną Niedbalską-Panek oraz grupa Zero C z wychowawczynią Panią Agatą Samolik–Nowak, uczestniczyły w lekcjach bibliotecznych pt. „Jak z ziarna powstaje chleb”, które odbyły się w filii dziecięcej nakielskiej biblioteki. Uczestnicy spotkania obejrzeli prezentację, z której dowiedzieli się jak dawniej wykonywano chleb i jak ciężka i mozolna była praca na roli, a jak w dniu dzisiejszym to zajęcie wygląda. Dzieci zaciekawione tematem dzieliły się chętnie informacjami o domowych wypiekach i sprzęcie w rodzinnych gospodarstwach rolnych  Na zakończenie maluchy poznały smak chleba zbójnickiego, do wyboru -  z powidłami śliwkowymi lub miodem.

książka na telefon.jpg