O kulisach dyplomacji opowiadał Łukasz Walewski
13.10.2017 Łukasz Walczyk 744
grafika

Łukasz Walewski - dziennikarz radiowej Trójki, autor książki „Przywitaj się z królową. Gafy, wpadki, faux pas i inne historie” oraz współautor „Ambasadorowie. Czego nie powie Ci królowa”, 12 października 2017 r. spotkał się z czytelnikami Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nakle. Gość interesująco opowiadał o kulisach pracy ambasadorów, którą poznał na podstawie rozmów z osobami pełniącymi tę funkcję obecnie i w przeszłości, zgromadził całe kompendium wiedzy o blaskach i cieniach ambasadorskiego życia. Ciekawostki z życia dyplomacji, nieznane szerszej publiczności, dziennikarz przeplatał  anegdotami i ubarwił licznymi fotografiami.

 

Prowadzący podkreślił także, jak istotne są informacje umieszczane na zaproszeniach, sposób rozsadzania gości, hierarchia, przedstawianie, ubiór, prezencja, a także toasty czy prezenty dyplomatyczne. Każdy detal ma znaczenie w świecie dyplomacji, dlatego też nie trudno o faux pas.

 

Łukasz Walewski  dowcipnie stwierdził, że dyplomata jest jak koń: je, pije i pracuje na stojąco podczas gdy zaproszeni goście się bawią.

 

Po spotkaniu uczestnicy mogli  nabyć książki autora wraz z autografem.
 

 

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg