Justyna Bednarek i jej skarpetkowy świat
12.10.2017 Łukasz Walczyk 131

11 października 2017 r. w  Filii dziecięcej  w Nakle z uczniami kl. VI Szkoły Podstawowej nr 2 im Kardynała Stefana Wyszyńskiego  spotkała sięJustyna Bednarek, autorka „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek”, książki napisanej pięknym językiem, o ponadczasowym przesłaniu. Tytuł został wyróżniony Nagrodą Literacką Miasta Stołecznego Warszawy i  nominowany do książki roku IBBY. Pani Justyna jest też autorką bajek muzycznych, pracuje  jako dziennikarka i redaktorka w pismach kobiecych.
Spotkanie w bibliotece miało charakter warsztatowy. W pierwszej części pisarka rozmawiała z młodymi czytelnikami o swojej twórczości, o tym, że każdy z nas ma jakieś marzenia i powinien je spełniać. Przeczytała też kilka fragmentów książki o przygodach skarpetkowych bohaterów. W drugiej części dzieci wykonywały pacynki, oczywiście ze skarpetek. Było to wyjątkowo kreatywne spotkanie, angażujące  uczniów  do wspólnej zabawy.

książka na telefon.jpg