Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Potulicach
03.10.2017 Jolanta Dąbrowska 165

We wtorek, 26 września 2017 r.  członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki  w Potulicach podzieliły się wrażeniami po przeczytaniu książki Anthony’ego  Doerra  „Światło, którego nie widać”. Nie była to lektura, którą zabiera się na wakacyjny odpoczynek.

Akcja książki  toczy się od czasu II wojny światowej do roku 2014, a bohaterami są niewidoma Francuzka Marie – Laure i Werner, Niemiec służący w elitarnej jednostce Wermachtu. Jest to długi okres opisujący ich losy i przeżycia.  Opinie klubowiczek były podzielone. Część pań stwierdziła, że to piękna i skłaniająca do rozmyślań powieść. Sugestywne opisy rzeczywistości jaką odbiera niewidoma dziewczyna dodają całości swoistego, mistycznego wydźwięku. Natomiast w opinii innych lektura jest raczej nudna i męcząca, co zniechęca do czytania.
Następne spotkanie odbędzie się 24 października 2017 r. o godz. 15.00 i omawiana będzie książka Marie Benedict „Pani Einstein”.

Spotkanie współfinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

książka na telefon.jpg