Teorię względności stworzyła Einstein?!
25.09.2017 Jolanta Dąbrowska 639
grafika

„Byli równie zdolni, ale to Albert zyskał światową sławę. Kim była żona genialnego noblisty?” (cytat z okładki książki) – na to i inne pytania próbowały odpowiedzieć Panie biorące udział w spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki w bibliotece w Nakle, które odbyło się 20 września.

Powieść Marie Benedict „Pani Einstein” to bardzo poruszająca i wciągająca historia Milevy Marić – żony Alberta Einsteina, genialnej fizyczki i matematyczki, której wkład w naukę został zapomniany.
Ze względu na swoje fizyczne kalectwo od dzieciństwa pozbawiona była przyjaciół. Dzięki ojcu dwudziestojednoletnia nieprzeciętnie inteligentna Mileva znalazła się w gronie pierwszych kobiet, które zdecydowały się studiować w Zurychu „męski” kierunek – fizykę. Nie była traktowana poważnie zarówno przez wykładowców, jak i przez kolegów z roku, z wyjątkiem jednego – Alberta Einsteina.

Książka M. Benedict to portret kobiety skrzywdzonej przez los, matki, która zawsze samotnie pokonuje trudności życiowe oraz doświadczającej nawet przemocy psychicznej jak i fizycznej. A co jeśli to ona opracowała teorię względności, a mąż świadomie podpisał się pod jej sukcesem, spychając ją do roli potulnej Hausfrau? Z tym dylematem każdy z czytelników tej książki musi zmierzyć się sam.

Na kolejne spotkanie DKK zapraszamy 18 października o godz. 16:00, a tematem będzie „Demaskator” Johna Grishama.

Spotkanie dofinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.


Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg