Meneliki, limeryki … i wesoły wieczór z Krzysztofem Daukszewiczem
14.09.2017 Jolanta Dąbrowska 724
grafika

Popularny satyryk, poeta, piosenkarz, kompozytor, autor wielu książek, między innymi słynnego cyklu „Listów do pana hrabiego”, karierę sceniczną rozpoczynał w połowie lat 70-tych. Krzysztof Daukszewicz, bo o nim mowa, 13 września 2017 r. gościł w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Nakle nad Notecią.
Niemal dwugodzinne spotkanie przebiegało pod znakiem dobrej zabawy. Nasz gość rozbawił nakielską publiczność dowcipnymi anegdotami ze swego życia, zwłaszcza z udziałem powszechnie znanych meneli, o których  mowa w książce „Meneliki,  limeryki, epitafia, sponsoruje ruska mafia”. Zdradził czytelnikom, że humoreski te zaczął zbierać od dnia, kiedy poznał pana Zygmusia, który na  jednej z ulic Warszawy robił za parkomat.

Jak powiedział autor książki, dzięki jego publikacjom, niektórzy ludzie zmienili swoje podejście do takich osób: - „Ci ludzie trafili w takie momenty swojego życia, które spowodowały że są tym kim są” – stwierdził Daukszewicz.

Przed spotkaniem każdy z przybyłych gości mógł zakupić egzemplarz najnowszej książki Krzysztofa Daukszewicza „Prosto z ambony” oraz płytę z utworami w jego wykonaniu.

Po autografy znanego satyryka ustawiła się długa kolejka.

 

Spotkanie dofinansowane ze środków Instytutu Książki w Warszawie w ramach
programu Dyskusyjne Kluby Książki.

 Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
Wyszukiwarka portalowa
Opcje zaawansowane
katalog online.jpg
ebooki.jpg
godziny otwarcia bibliotek.jpg
co gdzie kiedy.jpg
książka na telefon3.jpg
zaproponuj zakup4.jpg
blechacz.jpg
regionalia.jpg
facebook.jpg
polona.jpg
w bibliotece.jpg
bm pri pcz.jpg
pzb.jpg